Ala Wilczyńska

Ala Wilczyńska


Kim jestem?

Jestem architektem, bardzo interesuje mnie rozwój wewnętrzny, emocje, samorealizacja. Jestem też coachem. Obecnie dostałam się na kurs jedynej na świecie House-Coachki Kirsten Steno.

Moja historia

Chciałam się z Tobą czymś podzielić. Czymś osobistym. Jest maj, zrobiło się ciepło, za moim oknem kwitnie kasztan, jego liście poruszają się delikatnie i słońce między nimi iskrzy, migoce. Leżę sobie w hamaku na balkonie. Nie mam dużego balkonu, jest długi na 5 metrów ale bardzo wąski. I jest mi dobrze, tak po prostu dobrze, ciepło, wygodnie. Zaraz mogę iść do kuchni zaparzyć sobie pyszną owocową herbatę albo nalać wody i wrzucić cytrynę. Wszystko mogę. Chodzi o drobne rzeczy. Teraz czuję, że mogę i te wielkie. Że wszystko mogę.

Ale nie zawsze tak było! Do mieszkania po ukochanej babci wprowadziłam się prawie 2 lata temu. Jestem architektem i pierwszym w Polsce House-Coachem. Pamiętam grudzień zeszłego roku. Był jednym z najgorszych w moim życiu. Na koncie mam 82 grosze. Ale pieniądze nie są moim największym problemem. Od miesięcy tkwię w remoncie, jestem załamana, mam już dosyć i właściwie doszłam do skraju. Jest do zrobienia wszystko ale nie dzieje się nic, a tydzień za tygodniem mija. Brud, kurz, remont w pełni jakby zaczął się wczoraj a nie rok temu. Nie widzę końca. Nie mam pomysłów albo mam tych pomysłów za dużo. I tak w kółko... Ja, architekt nie mogę ogarnąć własnego mieszkania - kiedy z każdym innym daję sobie świetnie radę? Siedzę na odzyskanym kawałku jadalni i płaczę z niemocy. Czuję niemoc nie tylko do mieszkania, ale też do pracy, do mojego chłopaka, do rodziny. Wiesz jak to jest kiedy widzisz wszystko w czarnych barwach?

Nawet nie mogłam sobie wyobrazić, że już następnego dnia moje życie wywali się do góry nogami. Mam rozmowę z Kirsten Steno – moją kochaną mentorką. Powiedziałam jej o wszystkim co mnie boli w mieszkaniu na które tak się cieszyłam – a teraz nie potrafię! Kirsten patrzyła na mnie swoimi uśmiechniętymi oczami i w mig wiedziała co mnie boli najbardziej. A bolało mnie drzewo za oknem, a właściwie cała seria drzew, które zasłaniały mi światło w mieszkaniu. Moja mentorka jak kamień wzięła moją myśl – tą najbardziej frustrującą. Pamiętam jak dziś – powiedziała „Ala teraz nie możesz już pomyśleć, że nie znosisz tego drzewa”. To zmieniło wszystko. To był jak zwrot o 180*. Spojrzałam na swoje mieszkanie tak, jakbym dopiero się urodziła. bez mojej największej blokady. To dowód na to jak sami możemy utrudnić sobie życie czymś tak ulotnym jak myśli. Tylko myśli blokują nas albo pozwalają zrobić wszystko. Mogę wszystko – jeśli w to uwierzę.

A teraz mam nawet hamak na balkonie koło tych znienawidzonych drzew. Znienawidzonych? Ja czuję się jak w lesie, mimo, że jestem w mieście. A przecież kocham las. I kocham ten balkon. House-Coaching to coś w co wierzę, bo czuję na własnej skórze jak moje mieszkanie może odmienić moje życie. Chciałabym, żebyś Ty też poznała czym jest house-coaching.


Moja lista marzeń

 1. Dzięki wnętrzom, zmieniać życie ludzi na lepsze
 2. Przekonywać coraz więcej ludzi, że wnętrza to nie tylko meble, to też emocje
 3. Stworzyć kurs online
 4. Zarabiać pasywnie
 5. Spotkać się z Marie Forleo
 6. Budować autentyczną i mocną markę
 7. Wystąpić w Dzień Dobry TVN
 8. Wystąpić na TEDx i innych konferencjach, również międzynarodowych
 9. Zagrać w filmie
 10. Medytować z mnichami w Tybecie
 11. Jeździć po świecie, zwiedzić Nową Zelandię i przejść szlakiem Władcy Pierścieni
 12. Zobaczyć Indie
 13. Wylegiwać się na plaży na wyspie Jawa
 14. Nurkować i zobaczyć rafy koralowe
 15. Opłynąć jakąś egzotyczną wyspę wspaniałym kilkudniowym, równie egzotycznym i luksusowym rejsem
 16. Pojechać do Nowego Jorku
 17. Mieszkać w zaprojektowanym przez siebie domku EKO, niedaleko fajnej wsi, przy lesie, jednocześnie blisko miasta
 18. Wyrobić w sobie wewnętrzną moc i 100% autentyczność

Dlaczego biorę udział w Dream Life Project?

Dream Life Project to spełnienie moich marzeń o inspirowaniu ludzi do działania i do bycia najlepszą wersją siebie. Do wykorzystania w pełni swojego skrywanego potencjału.


Jakie marzenia już spełniłam/em?

Odkryłam co chcę w życiu robić – to był problem z którym borykałam się całymi LATAMI! Teraz, kiedy mówię głośno o swoich marzeniach i nie boję się prosić, naprawdę cały wszechświat zaczyna sprzyjać (nie zapeszając ;))


Co najbardziej kocham w życiu?

Kocham swoje życie.


Co jest moją największą pasją?

Urządzanie wnętrz, DIY, pomaganie i inspirowanie ludzi, robienie czegoś z niczego, rozwiązywanie niemożliwego to moja obsesja ;), teraz odkrywam bycie tu i teraz, moją pasją zaczyna stawać się też celebrowanie życia, nie tylko praca (mimo, że zaczynam i pracy mam mnóstwo!)


Co lub kto mnie najbardziej inspiruje w życiu?

Jest wiele takich osób. Od dawna inspiruje mnie Marie Forleo. Wszyscy, którzy robią to, co kochają i dobrze na tym wychodzą, to ludzie, którzy szczerze mnie inspirują. 


3 zabawne fakty na mój temat

 1. Nie wiem, czy to zabawne, ale na pewno jest to największa do tej pory przygoda mojego życia. 2 lata temu poleciałam sama do Gruzji i z poznanym tam kolegą objechałam Gruzję, Armenię i Turcję. Nie wsiadłam w samolot powrotny do domu, tylko spełniałam swoje największe marzenie – niesamowitej podróżniczej przygody. Podróż, zamiast tygodnia, trwała ponad miesiąc :)
 2. Nie żałuję ani chwili. Poznałam mnóstwo cudownych osób. Spostrzegałam, jak niesamowicie ten świat jest zbudowany – im mniej mają ludzie tym chętniej się z Tobą dzielą. To była moja ogromna refleksja na temat ludzi i świata.
 3. Jeśli chodzi o zabawne fakty, to jest ich cała masa na co dzień. Jestem dosyć szalona, spontaniczna i po prostu uwielbiam się wygłupiać. Ostatnio poprowadziłam pierwsze w życiu wyzwanie Święta w rytmie SLOW! I nie miałam żadnych oporów, żeby puścić filmik z lampkami choinkowymi na głowie, w którym naprawdę się wygłupiam. Myślę, ludziom potrzeba czasem trochę luzu i śmiechu.

Gdybym mógł dać jedną radę osobie, której brak odwagi do realizacji marzeń, brzmiała by tak:

Nikt nie jest doskonały, ja też nie jestem. Bój się i rób. Bo jak nie teraz, to kiedy?


Gdzie mnie znajdziesz?

Fanpage

Strona internetowa