Kasia Kowalczyk

Kasia Kowalczyk


Kim jestem?

Jestem kobietą – przede wszystkim ;-))) Kobietą, która kocha niezależność, podróże i swoją pracę. Jestem niepoprawną optymistką, co pozwala mi wierzyć, że nawet te najbardziej szalone marzenia mają szanse się spełnić. Od niedawna prowadzę własną firmę, w której tworzę cuda z papieru (kartki, albumy, zaproszenia i inne) a ostatnio także Anioły z powertex. Po wieloletniej tułaczce po świecie, osiadłam w rodzinnym mieście, którym jest Wałbrzych i tutaj mieszkam wraz z 3 kotami.

Moja historia

Opowiem Wam o pewnym napisie który mnie... obudził. To była wyprawa mojego Życia – Indonezja. Była już późna noc. Spacerowałam bez celu pustymi, wąskimi uliczkami Dżakarty, która jest miastem głośnym, brudnym i mało ciekawym. Wychodząc zza kolejnego rogu stanęłam przed niskim budynkiem, nad którym jarzył się szyld z napisem ”Never try – never know”. Banalne… hasło, które na logikę znają wszyscy… Dla mnie tamtej nocy było objawieniem… Tysiące kilometrów od cywilizacji, którą znam, w świecie gdzie wszystko napisane jest dziwnymi znaczkami, w chwili, gdy w moim życiu wszystko ulega zmianie, na mojej drodze pojawił się napis: Nie będziesz wiedzieć, jeśli nie spróbujesz”. No właśnie… Mamy tylko jedno życie i tylko jedną szansę, aby żyć. Nigdy nie dowiemy się, jak to życie smakuje, dopóki nie spróbujemy, dopóki nie podejmiemy wyzwania, dopóki się nie odważymy, dopóki nie odrzucimy stereotypów, przesądów, nawyków.


Moja lista marzeń

 1. Wyjazd do Hiszpanii
 2. Weekend w Paryżu
 3. Skok ze spadochronem
 4. Artykuł na mój temat w lokalnej prasie
 5. Spływ kajakiem
 6. Lot balonem
 7. Wyjazd do Maroka
 8. Nauka języka rosyjskiego i wyjazd do Lwowa i/lub Moskwy 
 9.  Rower i wyprawa rowerowa po Polsce
 10. Sesja podwodna
 11. Udział w pokazie mody jako modelka
 12. Wyprawa do Szwajcarii Saksońskiej
 13. Zwiedzenie Neuschwanstein 
 14. Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie

Dlaczego biorę udział w Dream Life Project?

Uważam, że marzenia nadają sens naszemu życiu a ludzie niestety często boją się spełniać własne marzenia, boją się być szczęśliwi. Wydaje im się, że aby podróżować trzeba mieć dużo pieniędzy, aby żyć aktywnie trzeba mieć super kondycję. Że są tylko dwie drogi. Jedna to życie poświęcone innym i w tej opcji należy zapomnieć o własnych marzeniach, albo egoistyczne spełnianie marzeń, co oznacza zapomnienie o innych. Ja wiem, że to wszystko to mity. Można podróżować, spełniać marzenia, kochać innych, mieć przyjaciół, pomagać zwierzętom i żyć w zgodzie ze sobą bez wielkich nakładów finansowych, bez wyrzeczeń. Trzeba tylko o tym mówić, szukać sposobności, działać, być otwartym i zapomnieć o strachu.


Jakie marzenia już spełniłam/em?

 1. Wyjazd do Indonezji
 2. Sesja fotograficzna z Kasią Wieczorek
 3. Poznałam osobiście Anię Witowską
 4. Otworzyłam własną firmę
 5. Zrealizowałam sesję Królowa Śniegu
 6. Parada Kwiatów w Holandii i zwiedzanie Keukenhof
 7. Aparat lustrzankę Canon

Co najbardziej kocham w życiu?

Życie!! Wschody i zachody słońca, śpiew ptaków o poranku, szum wiatru, zapach bzów, drogę przede mną, ludzi, którzy mnie otaczają, doświadczenia, które mnie kształtują. To, że jestem wolnym człowiekiem, to, że mogę spełniać swoje marzenia. A  najbardziej w swoim życiu kocham to, że ciągle coś się w nim dzieje i że jest nieprzewidywalne – tak jak ja ;-)))


Co jest moją największą pasją?

Moją największą pasją są moje papierki. Kocham tworzyć kartki, Uwielbiam to uczucie, gdy patrzę na nowe skończone dzieło i później, gdy dostaję informację, że prezent w postaci mojej kartki zaskoczył i wzruszył obdarowaną osobę. Ale mam też inne miłości. Podróże – poznawanie nowych miejsc i osób, odkrywanie i smakowanie. Nie wyobrażam sobie podroży bez aparatu, bo fotografować kocham od dziecka. Kolejną moją wielką pasją, do której wracam, jest modeling. No i oczywiście sens mojego życia, czyli moje Koty ;-)))


Co lub kto mnie najbardziej inspiruje w życiu?

 1. Ania Witowska
 2. Beata Pawlikowska i Martyna Wojciechowska
 3. Kasia Miller

3 zabawne fakty na mój temat

 1. Gdy byłam dzieckiem opowiadałam wszystkim, że gdy dorosnę zostanę włóczęgą albo… cyganką.
 2. Bałam się, kiedy otrzymałam propozycję przeprowadzki do Wrocławia, gdzie czekała na mnie praca i mieszkanie, a kilka miesięcy później sprzedałam wszystko i wyjechałam do Hiszpanii, prawie nie znając języka, nie mając pracy i nie wiedząc, gdzie będę mieszkać.
 3. Zachwycam się i uwielbiam styl Shabby Chic i dlatego moja kuchnia jest pomarańczowo-brązowo-turkusowa, sypialania turkusowo-rożowa, salon żółto-szary a pracownia zielona i... czuję się w nich doskonale.

Gdybym mógł dać jedną radę osobie, której brak odwagi do realizacji marzeń, brzmiała by tak:

Najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok, ale gdy już się zacznie, sprawy układają się same, ukazują się możliwości, których wcześniej nie było widać, drogi, których nie znaliśmy. Nie trzeba od razu robić wielkich skoków – można maleńkie kroczki. Najważniejsze jednak jest zrobić ten pierwszy krok.


Gdzie mnie znajdziesz?

Fanpage

Strona internetowa

Wyprawa do Indonezji